• STS Güvenlik ve İletişim Sistemleri

GPRS Modülünün Faydaları - Alarm Sistemi Bağlantısı

GPRS Modülü, alarm sistemi ile birlikte alarm merkezi bağlantısı kullanmak isteyen ancak evinde veya işyerinde telefon hattı olmayan abonelerimizin, alarm sistemleri ‘nin alarm merkezi ile haberleşmesi için kullanmayı tercih edebilceği bir üründür. GPRS modülü, alarm merkezi ile kesintisiz iletişim sağlar. Telefon hattı ile yapılan alarm merkezi bağlantılarının aksine günlük test sayısı limitli değildir. Her sabotaj veya bağlantı kopmasının anında tespit edilmesini sağlar. Her 3 saniyede bir iletişim sinyali gönderir. Elektrik kesildiğinde alarm sistemi ‘nizin aküsünden beslenir. Hırsızın dışarıdan müdahalesi mümkün değildir. Haberleşme koptuğunda alarm merkezi kısa sürede sizlere bilgi verir.

 

GPRS modülü, içerisine takılan bir sim kart ile çalışmaktadır. Bu sayede alarm sistemi, Alarm Merkezi ile GSM şebekesi üzerinden data hattıyla haberleşir. Telekom hat arızalarından etkilenmezsiniz.

 

Alarm sistemleri için kullanılan GPRS modül’üne takılacak olan sim kart, yıllık data paketi ile birlikte gelir. Paket aşımı yapmaz. Her ay ödenecek fatura tutarı bellidir ve değişmez. Telefon hattı ile bağlantı sağlayan abonelerin faturaları ise değişkenlik göstermektedir.

 

GPRS modülü, güvenliğinizi en üst noktaya taşır. Alarm sistemi, alarm merkezine telefon hattı ile bağlanırsa günde 1 defa test sinyali gönderir. GPRS modülü ise her 3 saniyede bir test sinyali göndermektedir. Telefon hattına bağlı olan alarm sistemleri için günlük test sayısını arttırmak mümkündür ancak bu telefon faturanızın yükselmesine sebep olur.

 

Telefon hatları birçok engel ve risklere sahiptir. Son dönemde artarak karşımıza çıkan telekom şebekelerindeki arızalar, telefon hattının borcundan dolayı kapanması, arızalanması, hırsızın dışarıdan telefon kablolarını kesmesi gibi problemler sıklıkla karşılaşılan sorunlardandır. GSM şebekesi, alarm sistemleri için en sorunsuz iletişim seçeneğidir.