Telefon
WhatsApp
İnstagram
Alarm Kontrol Merkezi

Alarm Kontrol Merkezi

Alarm Merkezi, uyumayan gözünüzdür. Hırsız alarm sisteminizi 7 gün/24 saat boyunca tam donanımlı bilgisayarlar ve profesyonel operatörler tarafından izler ve tüm alarm ve arıza durumlarından anında haberdar olmanızı; gerektiği durumlarda Polis, Ambulans veya İtfaiye’nin çok kısa süre adresinize varmasını sağlar. İşyerleri için açılış kapanış kontrolü yaparak mesai saatleri dışında yapılan girişler hakkında bilgi verir. Sistem üzerinden tek bir düğmeye basarak panik alarmı vermenizi, kendinizi ve komşularınızı emniyet altına almanızı sağlar. Alarm merkezi, alarm sisteminizin güvenlik çemberini tamamlayan bir hizmettir. Evlerden büyük ölçekli fabrikalara ve üretim tesislerine kadar tüm işyerlerinde kullanılabilir.


Teknolojik ve güncel altyapısı sayesinde, dünyadaki tüm alarm panelleri ile haberleşebilme yeteneğine sahip olan AKM Alarm Kontrol Merkezi, abone sayısı bakımından Türkiye’deki üç lider firmadan biridir.

 

AKM Alarm merkezi mobil uygulama için lütfen burayı tıklayın.

 

 

Alarm Kontrol Merkezi’nden Alacağınız Hizmetler

* Alarm ve Arıza - Soygun, hırsızlık, yangın, panik durumları ile arızalarda bilgilendirilirsiniz.

* Geç Kurma  - Alarm sisteminizi, bize bildirdiğiniz saatlerde kurmazsanız bilgilendirilirsiniz.

* Mesai Dışı Açılış / Kapalı Gün - Alarm sisteminizi, mesai saatleri dışında açarsanız bilgilendirilirsiniz.

* İletişim Kontrolü – Alarm sisteminizin çalışıp çalışmadığı saatlik olarak kontrol edilir.

* Acil Durum – Tuş takımınız üzerinde tek bir düğmeye basarak Polis, Ambulans veya İtfaiye talep edebilirsiniz.

* Raporlamalar – Tüm sinyal akışı, arızalar, alarm durumları, kurma kapama bilgileri (hangi kullanıcının sistemi kurup kapattığı bilgisi ile) günlük ve aylık olarak raporlanır

* Teknik Asistanlık - Alarm Merkezi operatörleri size 24 saat teknik asistanlık hizmeti verir. (Şifre değiştirilmesi, alarmın kurulması veya kapatılması esnasında meydana gelebilecek sorunların giderilmesi v.b.)

* Mobil Uygulama – Cep telefonunuza kuracağınız uygulama ile alarm sisteminizin anlık sinyal akışını, kurulu olup olmadığını takip edebilirsiniz.

 

Alarm merkezi nasıl çalışır

 

Algılama – Alarm sisteminizin ürettiği alarm sinyali, telefon hattı / internet / GPRS üzerinden merkeze ulaşır.
 
Anında Müdahale - Alarm Merkezi, alarm anında sistem sahibi ve yakınlarını arayarak durumdan haberdar eder, gerekli durumlarda ilgili emniyet birimlerini olay yerine yönlendirir.
 
Belirttiğiniz saatlerde sisteminizi kurmazsanız Alarm Merkezi operatörü, aramanızı istediğiniz sistem kullanıcılarını arayacak ve sistemin neden kurulmadığını sisteme işleyecektir. Bu bilgiler aylık aktivite raporunda müşterilere gönderilecektir.
 
Çalışma yapılmayacak olan gün var ise (Pazar günü, bayramlar v.s.) belirtildiği takdirde şifre bilinse dahi içeri girişe izin verilmez. Yetkili kişi derhal aranarak bilgilendirilir.
 
İstediğiniz saatte Alarm Merkezi operatörünü arayarak parola karşılığında alarm sisteminizin kapalı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
 
Sistemi kurup devre dışı bırakmak için kullandığınız şifrenin yanı sıra, tehdit durumlarında kullanacağınız sanal bir şifreniz vardır. Bu şifre alarmı devre dışı bırakıp sirenlerin çalmasını engellerken diğer yandan Alarm Merkezine sinyal göndererek operatör tarafından polisin derhal olay yerine yönlendirilmesini sağlar. (Tehdit Şifresi)
 
Alarm Merkezi ile aboneler arasında telefon görüşmelerinde, abonelerin belirlediği parolalar kullanılır. Bu çift taraflı güvenlik önlemi sayesinde operatörlerin yanıltılması önlenir. Kullanıcının parolayı yanlış söylemesi veya unutması durumunda operatörler abonenin adresine derhal polisi yönlendirir.
 
Alarm Merkezine gelen alarm bildirimlerinin yanlış alarmlardan ayrıştırılarak niteliğine göre ve doğru bir şekilde onaylanması çok önemlidir. Bu alanda eğitim almış operatörler, merkeze gelen tüm alarmları etkin bir değerlendirme sürecine tabi tutmakta ve bu sayede kolluk kuvvetlerinin gerekmeyen durumlarda olay yerine gitmelerini engellemektedir.

Önceki
Ajax Alarm Sistemleri
Sonraki
Yangın Alarm Sistemleri