Telefon
WhatsApp
İnstagram
Görüntülü Kapı Telefonu

Görüntülü Kapı Telefonu

Görüntülü kapı telefonu sistemleri, ev veya işyerinize gelen ziyaretçileri kapınızı açmadan dairenizin içerisinden görmeye ve gerektiği durumlarda ziyaretçiler, bina görevlisi veya diğer daireler ile konuşmanızı sağlar. Zilin çalmasını takiben görüntülü kapı telefonu sisteminizde bulunan ekran otomatik olarak açılır. Ziyaretçiniz ile sesli ve görüntülü olarak konuşup ihtiyaca göre kapıyı güvenle açabilirsiniz.
 
Görüntülü kapı telefonu sistemleri genel kullanım alanları apartman daireleri, villa, yazlık ve işyerlerdir. Kamera ve monitör ilave edilebilmesi, dekoratif görünümlü olması öne çıkan özelliklerindendir.
 
 

IP veya Analog Görüntülü Kapı Telefonu sistemleri, ekran boyutları ve ürün özelliklerine göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Sitemizde Audio, Samsung ve Neutron marka sistemler bulabilirsiniz.

 

IP tabanlı sistemler, sadece kapıyı göstermek ve kapıyı açmak dışında ilave birçok özellikler taşımaktadır. Kapının kart ve şifreyle açılması, gelen kişinin fotoğrafını çekebilmesi, uzaktan kilit açma desteği, sesli mesaj kaydedip video kaydı yapabilmesi gibi bir çok olanağı bulunmaktadır.

 

Görüntülü kapı telefonu modelleri IP ve Analog sistemler olarak 2 kategoride toplanmaktadır. Bu kategorilerde kendi içlerinde iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlar; apartman tipi görüntülü kapı telefonu ve villa tipi görüntülü kapı telefonudur.

 

Görüntülü Diafon sistemi olarak da bilinen Görüntülü Kapı Telefonları, mevcutta böyle bir sistemi bulunmayan binalara da uygulanabilmekte, eski görüntüsüz sistemin kablo altyapısını kullanarak kırma dökme yapmadan ve kablo değiştirmeden çalıştırılabilmektedir. Bina içi ve dışını kontrol altında tutan bir kamera sistemine sahip olan apartmanlar için bu kamera görüntülerini de Görüntülü Kapı Telefonu sistemine aktarabilmek mümkündür.

Önceki
Geçiş Kontrol Sistemleri
Sonraki
Termal Kamera Sistemi ile Vücut Sıcaklık Ölçümü